Barańczak. Postscriptum. 25-26 maja 2015

Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich, Katedra Literatury Porównawczej oraz Szkoła Języka i Kultury Polskiej serdecznie zapraszają na konferencję naukową  pod patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego, prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia „Barańczak. Postscriptum”!

Tematyka konferencji dotyczy poetyckiego, translatorskiego i krytycznego dorobku Stanisława Barańczaka. Wspólną refleksją pragniemy uhonorować nie tylko wszechstronną twórczość poety, lecz także dwudziestolecie otrzymania przez niego doktoratu honoris causa Uniwersytetu Śląskiego.

Sesja jest organizowana w ramach cyklu „Literatura polska w świecie”. Stanowi ponadto część obchodów jubileuszu dwudziestopięciolecia istnienia Szkoły Języka i Kultury Polskiej.

Zapraszamy na obrady 25 i 26 maja br. w sali Rady Wydziału Filologicznego UŚ!

Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce "Konferencje".